май, 2017 ел
чәршәмбе

Иң күп билет Казанда узачак Россия һәм Мексика арасындагы Конфедерацияләр кубогы матчына сатылган. Бу хакта бүген Министрлар Кабинетында узган брифингта ТР яшьләр эшләре һәм спорт министры Владимир Леонов хәбәр итте.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Әтнә һәм Арча мунициципаль районнарында язгы кыр эшләренең барышы белән танышты.

Эш сәфәрендә аны Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары-Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов озата йөрде.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Кукмара муниципаль районына эш сәфәре кылды. Аны ТР Премьер-министры урынбасары - авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов һәм Кукмара районы башлыгы Сергей Димитриев озата йөрделәр.

Быел Татарстанда чәчү эшләрен 20 майда төгәлләү бурычы тора. Зәй һәм Сарман районнарында тәмамланып килә.  Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган брифингта Татарстан Премьер-министры урынбасары – авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов белдерде.

Бүген Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин “Россия - Ислам дөньясы: KazanSummit - 2017” халыкара икътисад саммитына әзерлек буенча оештыру комитетының утырышын уздырды.

Бу чара ТР Хөкүмәте йортында узды, анда шулай ук ТР вице-премьеры – ТР Министрлар Кабинеты Аппараты җитәкчесе Шамил Гафаров катнашты.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Кытай Халык Республикасының Казан шәһәрендәге Генераль консулы У Инцинь белән очрашты. Ул ассызыклаганча, Татарстан КХР белән булган мөнәсәбәтләрне югары бәяли. Бүген республика Кытай партнерлары белән актив хезмәттәшлек итә, берничә Кытай провинциясе, компанияләре һәм вузлары белән ныклы элемтәдә тора, дип хәбәр итте Татарстан Президенты.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты 2017 елның беренче кварталы нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасында алкоголь һәм спирт продукциясе әйләнеше өлкәсендә вәзгыятьне күзәтчелек итү буенча Совет утырышын үткәрде. ТР Хөкүмәт Йортында узган киңәшмәдә шулай ук Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин катнашты.