июль, 2017 ел
сишәмбе

Казанда полицийскийлар арасында ядрә белән ату буенча XVI Европа чемпионаты башланды.  Ярышлар 17-22 июльдә Тынычлык поселогында “Динамо” спорт үзәге базасында узачак.

Ачылыш тантанасында Европа полицийскийларның спорт берлеге президенты Люк Смейрс, “Динамо” физкультура - спорт җәмгыяте рәисе урынбасары Владимир Газизов, ТР “Динамо” физкультура - спорт җәмгыяте рәисе, Татарстан Республикасы Президенты Аппараты җитәкчесе Әсгать Сәфәров катнашты.

Бүген төштән соң Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Икътисадны модернизацияләү һәм Россияне инновацион үстерү буенча Россия Федерациясе   Президенты каршындагы Совет президиумы утырышында катнашу өчен Бөек Новгородка эш сәфәре  кылды.

Утырышны Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Медведев алып барлы. Көн тәртибендә – 2017-2020 елларда Илкүләм технологик инициатива проектларын гамәлгә ашыру; ФТТ түгәрәкләр хәрәкәтенең «юл картасы».

Бүген Казан үзәгендә Саклык банкы мәйданчыгында Коворкинг GROW up ачылды. Татарстандагы стартаплар һәм югары технологияле эшмәкәрлек үсеше буенча яңа мәйданны республика Премьер-министры Алексей Песошин һәм Саклык банкы идарәсе рәисе, банкның президенты Герман Греф карады.