июль, 2017 ел
җомга

Татарстан нефть-химия комплексының төп предприятиеләре беренче ярты еллык нәтиҗәләре буенча нефть чыгару, пластмасса, каучук һәм резина әйберләре җитештерү исәбенә җитештерелгән продукция күләмен 3 процентка арттырдылар. Бу хакта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов рәислегендә узган «Татнефтехиминвест-холдинг» ААҖ Директорлар советының чираттагы утырышында холдинг генераль директоры Харис Мостафин хәбәр итте.

Татарстанда “Халык контроле” нә ТКХ мәсьәләләре буенча килгән мөрәҗәгатьләрнең саны 60%ка арткан. Бу хакта бүген ТР Министрлар Кабинетында узган киңәшмәдә ТР Премьер-министры урынбасары – ТР мәгълүматлаштыру һәм элемтә министры Роман Шәйхетдинов сөйләде.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты, компаниянең Директорлар советы рәисе Рөстәм Миңнеханов «Татнефть» ГАҖ Директорлар советының чираттагы утырышын уздырды.

Утырыш Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узды.

Утырышта беренче яртыеллыкта компания бюджеты үтәлеше йомгаклары каралды һәм август аена бюджеты расланды.

Очрашу ТР Хөкүмәте Йортында узды, анда шулай ук компания вәкилләре, "Татспиртпром" АҖ генераль директоры Ирек Миннәхмәтов һәм ТР Президенты ярдәмчесе Альберт Нәфигыйн катнаштылар.

Бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары-Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов күпьеллык үләннәрне беренче чабу эшенең барышы һәм беренче яртыеллыкта терлекчелек комплексындагы эш йомгаклары турында хәбәр итте.

Киңәшмәне барлык мунициципаль районнар белән видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов уздырды.

Анда шулай ук Татарстан Республикасы Премьер-министры  Алексей Песошин да катнашты.

2017 елда "Волга" М-7 федераль трассасын төзекләндерүнең ике объектында юл төзү эшләрен тәмамлау каралган. Бөтен эшләр дә вакытында башкарыла.

Татарстан Республикасында 2017 ел башланганнан бирле Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе һәм Дәүләт хезмәт инспекциясе тарафыннан 894  тикшерү уздырылган. Бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин чыгышын шул мәсьәләдән башлады.