июль, 2017 ел
җомга

Бүген  Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе, “Яңарыш” республика фондының Попечительлек советы рәисе Минтимер Шәймиев Болгар тарих-археология комплексында булды, анда ул “Кол Гали” кунакханәсе төзелеше һәм Идел елгасы ярын төзекләндерү мәсьәләләре буенча күчмә киңәшмә уздырды.

Киңәшмәдә “Яңарыш” фондының башкарма директоры Татьяна Ларионова, Спас муниципаль районы башлыгы Камил Нугаев, “ТР баш инвестицион-төзелеш идарәсе” директоры Марат Айзатуллин, Болгар музей-саклаулыгы директоры Фәргать Мөхәммәтов, “Татинвестгражданпроект” ДУП вәкилләре катнашты.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы халык артисты Хәния Фәрхинең  кинәт вафат булуы сәбәпле кайгы уртаклашты. ТР Президенты аның ире Габделхәй Биктаһировка телеграмма юллады.

Бүген Татарстан Хөкүмәте йортында республикада “Ачык Татарстан” проектын тормышка ашыру, дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүнең сыйфатын яхшырту буенча ведомствоара эшче төркемнең утырышы узды. Бу чара Татарстан Президенты вазифаларын вакытлыча башкаручы Алексей Песошин рәислегендә үтте.