сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов "Алабуга" махсус икътисадый зонасында "Гродан" яңа предприятие төзелешенә тантаналы рәвештә старт бирде. Чарада шулай ук "Роквул-Волга" заводы идарәчесе Максим Васильев һәм "Алабуга" МИЗ генераль директоры Тимур Шаһивәлиев катнаштылар.

Бүген Алабуга районындагы махсус икътисадый зонада Татарстан Республикасы Президенты рәислегендә "Алабуга" МИЗ Күзәтчелек советы утырышы узды. Чарада дүрт инвестиция проекты тәкъдим ителде: «НПК Химпроминжиниринг» АҖ («Росатом») ПАН-прекурсор җитештерүне, «Роквул»дан субстратлар җитештерү,  «Хәят Кимья» Төркия компаниясенең санитар-гигиена продукциясе заводының икенче чираты төзелешен, «ИНКО-ТЭК Агро Алабуга» минераль ашламалар җитештерү проектын тәкъдим иттеләр.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Алабуга» МИЗда Бельгия «Драйлок-Технолоджиз» компаниясенең санитар-гигиена продукциясе җитештерү заводын эшләтеп җибәрүдә катнашты. Компаниянең генераль директоры Барт Ван Малдерен сүзләренчә, проектка инвестицияләр суммасы 40 млн евродан артык. Җитештерүнең гомуми куәте 3- 3,5 млрд.  подгузник булырга тиеш. Малдерен билгеләп үткәнчә, проект 5 ел эчендә файдага эшли башлаячак.