декабрь, 2017 ел
җомга

Бүген кич Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Россиядә футбол буенча ФИФА 2018 дөнья чемпионатының соңгы жирәбә салуында катнашты.

Чара Мәскәүдә Дәүләт Кремль сараенда узды, анда 1000нән артык кунак килгән иде, шул исәптән дөнья чемпионатында катнашучы командаларның баш тренерлары да.

Чарада Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин катнашты.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Мәскәүгә эш сәфәре кыла.

Эш сәфәре кысаларында Рөстәм Миңнеханов «Уңайлы инвестицион климатка 100 адым» VI еллык конференциясендә катнашты, чараны  Стратегик инициативалар агентлыгы (АСИ) һәм ТАСС мәгълүмат агентлыгы оештырган.

Конференция эшендә федераль башкарма хакимият органнары җитәкчеләре, Россия Федерациясе субъектлары башлыклары, дәүләт компанияләре җитәкчеләре, әйдәүче экспертлар һәм аналитиклар катнашты.

Татарстанда ВИЧ белән яңа авыручыларны теркәү азайган. Бу хакта бүген ТР сәламәтлек саклау министрының беренче урынбасары Сергей Осипов  Татарстан Премьер-министры урынбасары Васил Шәйхразиевның “Җиңү өчен тест” ВИЧны профилактикалау проектын оештыручылар белән очрашу барышында хәбәр итте.

Бу чара ТР Хөкүмәте йортында узды.