декабрь, 2017 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Россия-Франция мөнәсәбәтләре кысаларында Франция төбәкләре белән үзара хезмәттәшлекне үстерүгә гаять зур игътибар бирә. Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Овернь-Рона-Альп (Франция) төбәге вице-президенты Филипп Менье белән очрашуда хәбәр итте.

Очрашу Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узды.

Татарстан Ягулык-энергетика ресурсларын рациональ файдалану идарәсе (УРИТЭР) башлыгы Роберт Гыйләҗиев бүген ТР Хөкүмәте йортында узган брифингта ягулыкны ваклап сату бәяләре турындагы мәгълүматны җиткерде.

Роберт Гыйләҗиев сүзләренчә, республикада ягулыкка бәяләр Идел буе федераль округындагы  (ИФО) төбәкләрдән алдарак күтәрелми. Барлык  очракларда да бәяләр республикада нигездә  ИФОдагы уртача бәядән югары түгел, күп очракта түбәнрәк тә.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Химград» технополисы (Казан) территориясендә берьюлы ике яңа җитештерүдә булды.

Бу проектларга инвестицияләрнең гомуми күләме 1 млрд. сумнан артып китә.

Рөстәм Миңнеханов килгән беренче объект «Ирвис» фәнни-җитештерү предприятиесе» ҖЧҖ җитештерүе булды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Казанда тиз ашап китү буенча яңа «Түбәтәй» ресторанында (Кремль ур., 21) булды. Проект республика башкаласында яшәүчеләр һәм аның кунаклары арасында татар милли ашларын популярлаштыруны фаст-фуд-кафе форматында күз алдында тота.

«Түбәтәй» челтәренә нигез салучы Солтан Сафин Рөстәм Миңнехановны ресторан структурасы һәм ассортименты белән таныштырды.