декабрь, 2017 ел
чәршәмбе

2017 ел нәтиҗәләре буенча Татарстан ТТП (ВРП) күләме буенча РФдә 6 нчы урынны алырга мөмкин. Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин Татарстан Сәүдә-сәнәгать палатасы партнерлары һәм әгъзаларының гадәттәге яңа ел очрашуында белдерде.

Татарстан Республикасының Тулай төбәк продукты беренче тапкыр 2 трлн сумнан арта, дип билгеләде ТР Хөкүмәте башлыгы.

Татарстан Республикасы Премьер-министры бүген Алексей Песошин Татарстан Республикасы Инвестицион үсеш агентлыгы коллегиясе утырышында катнашты. Ул 2017 ел нәтиҗәләренә һәм киләсе елга куелган бурычларга багышланган иде.

ТР Инвестиион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина ведомство эшчәнлегенә нәтиҗә ясап, 2017 елда Татарстанда төп капиталга инвестицияләр 677 млрд сумны тәшкил итте, дип белдерде.

Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин бүген ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының йомгаклау коллегиясе утырышында катнашты.

Төп докладны коллегия барышында ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Азат Хамаев ясады.