гыйнвар, 2018 ел
җомга

Төзелеш комплексы - Татарстан икътисадының иң зур секторларының берсе. Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин Татарстанның Төзелеш, архитектура һәм ТКХ министрлыгының йомгаклау коллегиясе утырышында белдерде.

Утырышта РФ төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры урынбасары Хәмит Мәүлияров, “Торак-коммуналь хуҗалыгын реформалаштыруга ярдәм фонды” генераль директоры Константин Цицин, ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин катнашты.

Татарстан Республикасының төзелеш индустриясе базасы Россиядә иң зурларның берсе булып кала. 2010 елдан 121 төзелеш материаллары сәнәгать предприятиеләре гамәлгә кертелгән һәм яңартылган, шул исәптә икесе - 2017 елда. Җибәрелгән продукциянең күләме 33 млрд. сум тәшкил иткән. Бу мәгълүматларны бүген ТР төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин Татарстанның Төзелеш, архитектура һәм ТКХ министрлыгының йомгаклау коллегиясе утырышында җиткерде.