сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

Мәскәүгә эш сәфәрен кысаларында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов  Төбәкләр үсеше буенча Хөкүмәт комиссиясе утырышында катнашты.

Утырыш Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Козак рәислегендә узды.

Көн тәртибендәге төп мәсьәлә - федерация субъектларының бюджет кредитларын реструктуризацияләү һәм субъектларның коммерция бурычларын арттыруны туктату чаралары.

Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошинның бүген Чехия сәнәгать һәм сәүдә министры урынбасары җитәкчелегендәге делегация әгъзалары белән очрашуында киләчәктә узара файдалы хезмәттәшлек мәсьәләләре хакында фикер алыштылар.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Мәскәүдә эш сәфәрендә булды.

Анда ул композитор, Россия халык артисты Игорь Крутой белән очрашты. Әңгәмәнең төп темасы Казанда 2019 елда WorldSkills һөнәри осталык буенча дөнья чемпионатын әзерләү булды, шул исәптән WorldSkills-2019 чемпионатын ачу һәм ябу тантаналары сценарие турында сөйләштеләр.

Ашлыкка базар бәясе әлегә аның үзкыйммәте дәрәҗәсендә кала. Бу хакта бүген Татарстан Хөкүмәте йортында узган брифингта Татарстан Премьер-министры урынбасары – авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов белдерде.

Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин бүген Shenzhen World Food City Business Management & Development холдинг компаниясе (Кытай Халык Республикасы) делегациясе белән очрашты.

Очрашу ТР Хөкүмәте йортында узды, Татарстан ягыннан анда ТР Премьер-министры урынбасары – ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов, ТР Инвестицион үсеш агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина катнашты.