Алексей Песошин: Еш кешеләрнең язмышлары юристларның үз вакытында һәм квалификацияле ярдәменә бәйле

2023 елның 30 ноябре, пәнҗешәмбе

Бүген Казан федераль университетында Г.Ф. Шершеневич исемендәге Бөтенроссия юридик премиясе һәм «Ел юристы - 2023»Татарстан Республикасы юридик премиясе тапшырылды. Тантанада Татарстан Премьер-министры Алексей Песошин, Россия юристлар ассоциациясе президиумының җаваплы секретаре, Россиянең баш дәүләт экспертизасы башлыгы Игорь Манылов, КФУ ректоры Ленар Сафин катнашты.

Алексей Песошин юридик берләшмә вәкилләрен булачак һөнәри бәйрәмнәре белән котлады. "Сезгә зур җаваплылык йөкләнгән: еш кына кешеләрнең язмышы сезнең үз вакытында һәм квалификацияле ярдәмегезгә бәйле. Сезнең игелекле хезмәтегез, югары компетентлылыгыгыз һәм закон һәм гаделлек тантанасы хакына эшкә тугрылы булуыгыз өчен рәхмәт», - диде Татарстан Республикасы Хөкүмәте башлыгы.

Премьер-министр Россия юристлар ассоциациясенең һәм аның төбәк бүлекчәләренең ролен югары бәяләде. "Аның эш нәтиҗәләре юридик ярдәм күрсәтү һәм хокукый мәгърифәтчелек институтын үстерүгә зур өлеш кертә, юридик һөнәрнең абруен күтәрүгә, хокукый мәдәниятне камилләштерүгә һәм актив гражданлык позициясен формалаштыруга хезмәт итә. Шунысы мөһим, Ассоциация яшьләрне үз эшчәнлегенә җәлеп итә алды", - дип ассызыклады Алексей Песошин һәм республиканың кайбер дәүләт бүләкләрен тапшырды.