Илдар Халиков "КАМАЗ" ГАҖ директорлар советының чираттагы утырышында катнашты

2017 елның 29 марты, чәршәмбе

Мәскәүдә "Ростех" дәүләт корпорациясе генераль директоры Сергей Чемезов рәислегендә "КАМАЗ" ГАҖ директорлар советының чираттагы утырышы узды.

Бу чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры, "КАМАЗ" директорлар советының кадрлар һәм бүләкләүләр комитеты рәисе Илдар Халиков катнашты.

Утырыш барышында компания эшчәнлегенә кагылган мәсьәләләр каралды.

Директорлар советында  "КАМАЗ" җәмгыятенең 2016 елда  бизнес-планы үтәлеше буенча беренче нәтиҗәләр хәбәр ителде.

"2016 елдагы эш нәтиҗәләре буенча "КАМАЗ" бизнес-планны арттырып үтәде, 34,4 мең йөк машинасы сатты, бу 2015 ел белән чагыштырганда 16%ка күбрәк. Шул ук вакытта 28, 2 мең автомобиль эчке базар аша сатылды, 6,2 меңе экспортка куелды. Керем 127,28 млрд. сумга артты, 2015 ел белән чагыштырганда 31%ка югарырак", – дип билгеләде Сергей Чемезов.

Утырыштан соң Сергей Чемезов һәм Директорлар советының башка әгъзалары “КАМАЗ-мастер” командасы вәкилләре – “Дакар-2017” раллиенда җиңүчеләр белән очраштылар.