ОЕШТЫРУ ЧАРАЛАРЫ ПЛАНЫ

апрель, 2015 ел
шимбә
Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләре спартакиадасы кысаларында волейбол буенча ярышлар
25 – 26 апрель "Төзүче" СК
ТР Яшьләр министрлыгы
Г.Р.Шакирова
Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясенең Төрекмәнстанга эш сәфәре
25-26 апрель Ашхабад шәһәре
ТРның Төрекмәнстандагы Тулы вәкаләтле вәкиллеге
Р.Р. Гыйматдинов И.Л. Савельев
«IT-чемпион» республика конкурсы
Атна дәвамында ТР гомуми белем бирү оешмалары
ТР Мәгариф министрлыгы
Р.И.Заманов
Төрекмәнстан Мәҗлесе делегациясенең Татарстан Республикасына эш сәфәре
25-29 апрель
ТР Дәүләт Советы
О.Е.Гаврилов А.Р.Идиатуллин
Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнехановта киңәшмә
ТРМК утырышлар залы (3 нче кат)
И.М.Гарипов Р.Р.Гәрәев
Хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТРМК сөйләшүләр алып бару залы (9 нчы кат)
А.Р.Шәфыйгуллин И.Л.Савельев
Түбәндәге мәсьәләләр буенча видеоконференция режимында республика киңәшмәсе: 1. Торак һәм социаль объектларны (мәктәпкәчә балалар учреждениеләрен, фельдшерлык-акушерлык пунктларын, амбулаторияләрне, сырхауханәләрне, клубларны, спорт мәйданчыкларын) төзү буенча республика программаларын гамәлгә ашыру, гражданнарның өлешле инвестицияләшү юлы белән торак төзелешенең проблемалы объектларын төзеп бетерү турында. 2. Юллар салу программасын гамәлгә ашыру. 3. Агросәнәнгать комплексы мәсьәләләре. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТРМК утырышлар залы (3 нче кат)
ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Транспорт министрлыгы, ТР авыл хуҗалыгы министрлыгы
И.М.Гарипов А.И.Нәфыйгин И.Н.Сибгатуллин А.Р.Мостафин
"Иннополис" территориаль-аерымланган инновацион үзәк объектларын төзү мәсьәләсе буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТРМК утырышлар залы (9 нчы кат)
ТР Төзелеш министрлыгы, ТР Элемтә министрлыгы
И.Н.Сибгатуллин
Туган тел көненә багышланган тантана. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов катнаша.
М. Җәлил исемендәге Татар дәүләт академия опера һәм балет театры
ТР Мәдәният министрлыгы
А.М. Терентьев И.Л. Савельев
"Урман утырту көне" республика акциясе. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков катнаша.
Казан-Арена
ТР Урман хуҗалыгы министрлыгы
М.Г.Фәсхетдинов
1941 - 1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 70 еллыгына багышланган «Созвездие – Йолдызлык – 2015» XV ачык республика телевизион яшьләр эстрада сәнгатенең юбилей фестивале гала-концерты
«Пирамида» ККК
ТР Яшьләр министрлыгы, «Созвездие – Йолдызлык» иҗади сәләтле балалар һәм яшьләргә ярдәм буенча республика үзәге
А.М. Терентьев И.Л. Савельев
Хатын-кызларкомандалары арасында волейбол буенча Россия чемпионаты. Финал. «Динамо» (Казан) – «Динамо» (Мәскәү).
"Санкт-Петербург" волейбол үзәге
ТР Яшьләр министрлыгы, Бөтенроссия волейбол федерациясе