ОЕШТЫРУ ЧАРАЛАРЫ ПЛАНЫ

июль, 2015 ел
Татар халык бәйрәме Сабантуй
Атна дәвамында РФ регионнары, ерак һәм якын чит илләр
ТР Мәдәният министрлыгы, Бөтендөнья татар конгрессы
Г.Р.Нигъмәтуллина
"Президент Академиясенең җәйге кампусы" дүртенче халыкара мәгариф форумы
13 – 25 июль "Казан" тау чаңгысы комплексы
ТР Мәгариф министрлыгы, ТР Яшьләр министрлыгы, "ТР иҗат яшьләре академиясе" иҗтимагый оешмасы
Р.И.Заманов, Г.Р.Шакирова
Хокук саклау органнары җитәкчеләре белән координацион киңәшмә. Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов уздыра.
ТРМК сөйләшүләр алып бару залы (9 нчы кат)
А.Р. Шәфыйгуллин И.Л. Савельев
Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнехановта киңәшмә
И.М.Гарипов Р.Р.Гәрәев
Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнехановның Россия Сбербанкының Идел-Вятка банкы идарәсе рәисе Сергей Александрович Мальцев белән очрашуы
ТРМК (10 нчы кат)
ТР Икътисад министрлыгы
А.И. Нәфиыйгин И.Л. Савельев
"Иннополис шәһәре мәгариф инфраструктурасын үстерү мәсьәләсе буенча киңәшмә. Татарстан Республикасы Премьер-министры И.Ш. Халиков уздыра.
ТРМК (8 нче кат)
ТР Мәгариф министрлыгы
Р.И.Заманов
Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләр вәкилләре белән видеоконференция режимында киңәшмә: гадәттән тыш хәлләр, коррупция күренешләре, сәламәтлек саклауны мәгълүматлаштыру, "Халык контроле" Татарстан Республикасы дәүләт мәгълүмат системасы, башкару дисциплинасына агымдагы анализ һәм башкалар
ТР Сәламәтлек саклау министрлыгы
Г.Р.Шакирова
"2015елда 9, 11 сыйныфларны тәмамлаучыларны дәүләт йомгак аттестацияләве. Татарстан Республикасында олимпиада хәрәкәте. Мәктәп укучыларының бөтенроссия олимпиадасының республика һәм йомгак этабы нәтиҗәләре" мәсьәләсе буенча коллегия утырышы.
Белем бирү сыйфатын мониторинглауның республика үзәге
ТР Мәгариф министрлыгы
Р.И.Заманов
Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы ведомствосындагы учреждениеләр җитәкчеләре белән видеоконференция режимында киңәшмә
ТР Хезмәт министрлыгы
И.Ф. Бәдриев
Видеоконференция режимында Татарстан Республикасы армиягә чакыру комиссиясе утырышы. Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары А.В.Песошин уздыра.
ТР Хәрби комиссариаты
Р.Р.Кадыйров
Юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү буенча Татарстан Республикасы Хөкүмәте комиссиясе утырышы. Комиссия рәисе, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Министлар Кабинеты Аппараты Җитәкчесе Ш.Х.Гаффаров уздыра.
ТР буенча ЭЭМ
Р.Р.Кадыйров
2019 елда WorldSkills һөнәри осталык буенча дөнья чемпионатын уздыру хокукына Казан шәһәре үтенечен тәкъдир итү репетициясе. Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе урынбасары О.Ю.Голодец, Татарстан Республикасы Президенты вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Р.Н. Миңнеханов катнаша.
Мәскәү шәһәре, ТРның РФдәге Тулы вәкаләтле вәкиллеге
ТР Яшьләр министрлыгы, Спорт проектлары башкарма дирекциясе