июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген кич Татарстан Республикасына Россия Хөкүмәте рәисе урынбасары Аркадий Дворкович килде.

“Казан” халыкара аэропортында Аркадий Дворковичны Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин һәм башка рәсми затлар каршы алды.

Бүген - Искә алу һәм кайгы көнендә - Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Дан мемориалы колоннадасында Мәңгелек утка чәчәкләр салуда катнашты.

Чарада Россия Хөкүмәте Рәисе урынбасары, Россия футбол берлеге президенты Виталий Мутко, Бөек Ватан сугышы ветераны Борис Кузнецов, Немец футбол берлеге президенты Райнхард Гриндель һәм башка рәсми затлар катнашты.

Татарстан Республикасы һәм “Аэрофлот” ГАҖ” арасында бүген мәгълүмати-аналитик һәм эксперт эшчәнлеге, мәгълүмати технологияләрне үстерү өлкәсендә хезмәттәшлек һәм партнерлык турында килешү имзаланды.

Документка Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин һәм “Аэрофлот” ГАҖ генераль директоры урынбасары Кирилл Богданов имзаларын куйды.

Бүген иртәнге сәгать 10 да бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының егерме тугызынчы утырышы ачылды.

Сессия эшендә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев, Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин һәм башкалар катнашты.

Утырышны Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин алып барды.