октябрь, 2017 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Абу Даби шәһәренә (Берләшкән Гарәп Әмирлекләренә) килде, анда ул һөнәри осталык буенча WorldSkills Abu Dhabi 2017 дөнья чемпионаты ярышларында җиңүчеләрне котлау һәм аны ябу тантанасында катнашачак.

Иртәгә Рөстәм Миңнеханов һөнәри осталык буенча WorldSkills Abu Dhabi 2017 ярышларының төрле мәйданчыкларында булырга һәм Абу-Даби (ADNEC) Илкүләм күргәзмә үзәгендә дөнья чемпионатын узддыру өчен махсус булдырылган инфраструктураны карарга җыена.

Россия-Сингапур эшлекле форумында бүген Мәскәүгә эшлекле форумы кысаларында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашты.

Чара "Сколково" инновацион үзәгендә узды һәм югары дәрәҗәдә Россия-Сингапур хөкүмәтара комиссиясенең 8 нче утырышы эшенең дәвамы булды.

Ике илнең бизнес даирәләре очрашуы "акыллы шәһәр" темасына багышланган иде. Кешенең гадәт тормышының өлешенә әйләнүче цифрлы технологияләр турында сүз барды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Мәскәүгә эш сәфәре кысаларында "Ачык инноавцияләр" VI халыкара форумының пленар утырышында катнашты.

Чара "Сколково" инновацион үзәгендә узды.

Әлеге форум Мәскәүдә 2012 елдан бирле Россия Икътисадый үсеш министрлыгы, Мәскәү хөкүмәте, "Роснано" инфраструктура һәм мәгариф программалары фонды, Россия венчур компаниясе, "Сколково" инновацияләргә ярдәм фонды, Внешэкономбанк тарафыннан үткәрелә.

Бүген Татарстанның барлык торак йортлары һәм социаль объектлары җылылык белән тәэмин ителгән. Җылы бирә башлаганда җитди һәлакәтләр булмады, дип хәбәр итте 17 октябрьдә Хөкүмәт йортында узган брифингта Татарстан төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры Алексей Фролов.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Мәскәүгә эш сәфәре кыла.

Эш сәфәре кысаларында Рөстәм Миңнеханов югары дәрәҗәдә Россия-Сингапур хөкүмәтара комиссиясенең 8 нче утырышында катнашты.

Чара «Сколково» инновацион үзәгендә узды.