октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе урынбасары Ольга Голодец белән бергәләп,  һөнәри осталык буенча WorldSkills Abu Dhabi 2017 җиңүчеләрен бүләкләү һәм аны ябу тантанасында катнашты.

WorldSkills Abu Dhabi 2017 ябу тантанасы Du Arena ачык концерт мәйданчыгында узды. Тантана барлык 50 компетенция буенча җүңүчеләрне бүләкләүдән башланып китте.

Бүген Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе, “Яңарыш” республика фондының Попечительлек советы рәисе Минтимер Шәймиев һәм Дәүләт Эрмитажы директоры Михаил Пиотровский Болгар тарих-археология комплексына килделәр.

Алар быел сентябрьдә беренче уку елы башланган Болгар ислам академиясендә булдылар.

Бүген Татарстан Премьер-минстры Алексей Песошин видеоконференцэлемтә буенча 2018 елда футбол буенча дөнья чемпионатын уздыруда куркынычсызлык мәсьәләләренә багышланган киңәшмәдә катнашты.

Киңәшмәне РФ милли гвардия гаскәрләре федераль хезмәте директоры – РФ миллли гвардия гаскәрләре башкомандующие, армия генералы Виктор Золотов уздырды. Шулай ук анда Россия Президентының Идел буе федераль округындагы тулы вәкаләтле вәкиле Михаил Бабич һәм РФ милли гвардия гаскәрләре федераль хезмәтенең ТР буенча идарәсе башлыгы Рөстәм Гомәров катнашты.

Бүген Берләшкән Гарәп Әмирлекләренә эш сәфәре кысаларында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов WorldSkills International халыкара оешмасы президенты Саймон Бартли, WorldSkills International халыкара оешмасы башкарма директоры Дэвид Хоуи, WorldSkills Abu Dhabi 2017 президенты Мөбәрәк Әл Шәмси һәм WorldSkills Abu Dhabi 2017 башкарма директоры Али Әл Марзуки белән очрашты. Очрашуда Россия Федерациясе ягыннан «Яшь һөнәрмәннәр (Ворлдскиллс Россия)» берлеге гендиректоры Роберт Уразов, «Росатом» атом энергиясе буенча дәүләт корпорациясе гендиректоры Алексей Лихачев катнашты.

Очрашу барышында яклар үткән ярышлар көне турында фикер алыштылар. Рөстәм Миңнеханов тагын бер тапкыр WorldSkills оештырылу дәрәҗәсенә соклануын белдерде.