Рөстәм Миңнеханов X Красноярск икътисади форумының пленар утырышында катнашты

2013 елның 15 феврале, җомга
Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов X Красноярск икътисади форумының пленар утырышында катнашты.

Форум “Себер” Халыкара эшлекле – күргәзмә үзәк мәйданында уза (2013елның 14-16феврале).Форумның пленар утырышы кысаларында “Россия: үзгәрешләр картасы” темасына төп докладны Россия Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Медведев ясады.

Татарстан Республикасыннан форумда шулай ук ТР икътисад министры Мидхәт Шаһиәхмәтов,ТР сәламәтлек саклау министры Айрат Фәррахов һ.б. катнашты.

Форум барышында берничә килешү имзаланды,шул исәптән Татарстан Республикасы һәм Красноярск крае арасында хезмәттәшлек турында Килешүгә имза куелды.

Белешмә өчен:

Красноярск икътисади форумы Россия Хөкүмәте булышлыгында 2004 елдан уздырыла.
2013 елгы форум кысаларында Россиянең 2018елга кадәр социаль – икътисади үсешенең стратегик инициативалары турында фикер алышу планлаштырыла.