Алексей Песошин Саранскта «Стрела-Ак Барс» (Казан) һәм «Локомотив-Пенза» командалары арасында регби буенча матчта булды

2024 елның 29 апреле, дүшәмбе

Бүген Саранскта (Мордовия Республикасы) «Стрела-Ак Барс» (Казан) һәм «Локомотив-Пенза» командалары арасында регби буенча матч узды.

Матчны Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин карады.

Регби буенча көрәштә «Локомотив-Пенза» матчтан соңгы һөҗүмнәр сериясендә Казанның «Стрела-Ак Барс» командасыннан җиңелүгә дучар булды, бу «Стрела-Ак Барс»ка Россия Суперкубогы тарихында беренче җиңү китерде.

Төп вакыт 19:19 исәбе белән тәмамланды. Матчтан соңгы һөҗүмнәр сериясендә Казан регбичылары уңышлырак булдылар.

Исегезгә төшерәбез, матч Саранскның «Мордовия Арена» стадионында 7 102 тамашачы катнашында узды.

Белешмә өчен:

Соңгы тапкыр илнең Суперкубогы 2017 елда уйнатылды, һәм җиде елдан соң Россия Регби федерациясе Россия чемпионы һәм Кубогы иясе арасындагы матчны яңадан торгызды.

Тулырак "Стрела-Ак Барс" клубы сайтында (Казан)