Илдар Халиков Халыкара авыр атлетика федерациясе башлыгы белән очрашты

2014 елның 26 июне, пәнҗешәмбе
Бүген Татарстан Премьер-министры Илдар Халиков Халыкара авыр атлетика федерациясе башлыгы Тамаш Аян белән очрашты. ТР Хөкүмәте йортында узган очрашуда шулай ук Татарстан Республикасы яшьләр эшләре һәм спорт министры Рафис Борһанов, Авыр атлетика федерациясе президенты Сергей Сырцов һәм Россия яшүсмерләр җыелма командасының өлкән тренеры Николай Колесников катнашты.

Тамаш Аян Казанда республикада уза торган IWF конгрессында катнаша. Конгресс үзе Казанда шушы көннәрдә яшүсмерләр арасында авыр атлетика буенча дөнья чемпионатын уздыруга багышланган.

Очрашу барышында Тамаш Аян Татарстан Республикасы җитәкчелегенә Россия Федерациясендә һәм дөньяда авыр атлетиканы үстергәне өчен һәм шулай ук 20 яшькә кадәрге дөнья беренчелеген югары оештырылган дәрәҗәдә уздыруы өчен рәхмәт белдерде.

Бүгенге очрашу барышында Илдар Халиков һәм Тамаш Аян Казанда авыр атлетика буенча яңа зур халыкара ярышлар уздыру перспективалары турында фикер алыштылар. Тамаш Аян хәбәр иткәнчә, Халыкара авыр атлетика федерациясе Казанны 2017-2018 елларда ирләр һәм хатын-кызлар арасында дөнья чемпионатын уздыруга кандидат буларак карарга әзер.

Илдар Халиков үз чиратында Казанның дөнья чемпионатын уздыруга әзер булуын белдерде.