Яңа Чишмә районында тагын бер күпфункцияле мәдәни үзәк ачылды

2014 елның 20 августы, чәршәмбе
Бүген Яңа Чишмә районының Кызыл Октябрь поселогында күпфункцияле мәдәни үзәк ачылышы узды, анда 200 урынга исәпләнгән Мәдәният йорты һәм китапханә урнашачак. Ачылыш тантанасында ТР Премьер-министры Илдар Халиков һәм район башлыгы Вячеслав Козлов катнашты.

Бу районда ачылган өченче мәдәни үзәк. Мәйданы 400 кв. метрдан артык булган матур бинада музыкаль, җыр һәм бию сәнгатен үстерү өчен барлык шартлар да тудырылган.

Кызыл Октябрь поселогы халкын яңа мәдәни үзәк ачылу белән котлап, Илдар Халиков Мәдәният йорты коллективына 100 мең сумга акча сертификаты тапшырды.

Алга таба Илдар Халиков район Мәдәният йортында Яңа Чишмә районы активы белән очрашты. Район башлыгы Вячеслав Козлов районның төп күрсәткечләре, урып-җыю эшләренең барышы, район территориясендә республика программаларының гамәлгә ашырылуы турында сөйләде.

“Яңа Чишмә районы нефть чыгару тармагында, һәм шулай ук авыл хуҗалыгы җитештерүендә үз өлешен кертә. Безнең республика Россиядә ит һәм сөт җитештерү буенча алдынгылардан санала, монда сезнең дә өлешегез бар”, - дип белдерде Илдар Халиков үзенең чыгышында.