Россия оборона министры Сергей Шойгу “КАМАЗ” ААҖдә (Чаллы) булды

2013 елның 8 июне, шимбә
Бүген Россия оборона министры, армия генералы Сергей Шойгу Татарстан Республикасына эш визиты барышында “КАМАЗ” ААҖдә (Чаллы) булды. Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, “КАМАЗ” ААҖ вәкилләре озата баруында Россия оборона министры Автозаводның җитештерү цехын, “КАМАЗ” ААҖнең Фәнни-техник үзәген, ярдәмче цехлар корпусын карап чыкты.
Сергей Шойгу Автозаводта Россия Федерациясе Оборона министрлыгы заказы буенча ясала торган хәрби автомобиль техникасының яңа үрнәкләренә – “Мустанг”, “Выстрел”, “Тайфун”, “Тигр” төркемнәреннән булган “КАМАЗ”ларга аерым игътибар бирде.
Моннан тыш, Россия оборона министры “КАМАЗ” ААҖнең Кою заводының сынау полигонында булды, анда ул хәрби автомобиль техникасының яңа үрнәкләрен – шул исәптән аларның каршылыкларны кичеп чыга алу, текә күтәрелешләрне, башка табигый һәм ясалма каршылыкларны уза алу мөмкинлекләре белән танышты.