Рөстәм Нигъмәтуллин Сарман районында эш сәфәрендә булды

2023 елның 20 феврале, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Премьер-министрының беренче урынбасары Рөстәм Нигъмәтуллин Сарман муниципаль районында эш сәфәрендә булды. Аны Сарман районы башлыгы Фәрит Хөснуллин озата йөрде.

Визиты барышында Рөстәм Нигъмәтуллин Дәүләт торак фондының торак программаларында катнашучылар өчен 24 фатирлы йортны файдалануга тапшыруда катнашты. Район үзәк хастаханәсе табиблары өчен 14 фатир бүлеп бирелгән. Яңа торак - чиста бизәкле, ике контурлы газ казаннары, сантехника, газ плитәләре, янгын сигнализациясе сенсорлары, су, электр энергиясен исәпкә алу счетчиклары һәм автоматик газ анализаторлары белән җиһазландырылган.

Рөстәм Нигъмәтуллин билгеләп үткәнчә, республикада кайбер торак программалары гамәлгә ашырыла. Узган ел Татарстанда 3 млн квадрат метрдан артык торак файдалануга тапшырылган. Быел эш дәвам итәчәк. «Мин барлык өй туйларын узудыручыларны да котлыйм. Яңа торакка күчү - һәр гаилә тормышында мөһим мизгел»,-диде ТРның беренче вице-премьеры.

Аннары Рөстәм Нигъмәтуллин Сарман аграр көллиятендә булды. Белем бирү учреждениесе 1975 елдан бирле эшли. 2015 елда көллияткә республиканың аграр секторы өчен белгечләр әзерләү буенча ресурс үзәге статусы бирелгән. Бүген биредә республиканың 8 районыннан 478 студент белем ала. Укучыларның 80%тан артыгы агрофирмаларда җитештерү практикасын уза. ТРның беренче вице-премьеры колледжның тулай торагын карады, анда узган ел ремонт эшләрен тәмамланган, уку-укыту цехында, шулай ук көллият остаханәләрендә булды.