Татарстан Хөкүмәте Йортында «Диалог» КБАО һәм «Диалог Регионы» КБАО Рәхмәт хатлары тапшырылды

2023 елның 30 мае, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында «Диалог» КБАО һәм «Диалог Регионы» КБАО Рәхмәт хатлары тапшырылды. Бүләкләрне «Диалог» КБАО һәм «Диалог Регионы» КБАО генераль директоры Владимир Табак тапшырды.

Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Сәрия Сабурская катнашты.

"Диалог" КБАО - 2019 елда оештырылган интернет-коммуникацияләр өлкәсендә бөтенроссия ведомствоара компетенцияләр үзәге һәм хакимият һәм җәмгыять арасында цифрлы диалог операторы. Россия Президенты Владимир Путинның йөкләмәсен тормышка ашыру өчен «Диалог» 2020 елның июлендә иҗтимагый элемтәләр һәм коммуникацияләр өлкәсендә цифрлы проектларны үстерү буенча автоном коммерциячел булмаган оешма «Диалог Регионы» теркәлгән, аның максаты - Россия субъектларында төбәкләр белән идарә итү үзәкләрен (ЦУР) булдыру һәм аларның эшләвен тәэмин итү.

Владимир Табак Татарстанның «Диалог» КБАО актив партнерларының берсе булуын билгеләп үтте. Без Татарстанның мәгълүмат эшендә иң яхшы алдынгы һәм заманча төбәкләрнең берсе буларак эшләвен һәрвакыт мисал итеп китерәбез, дип ассызыклады ул.

«Диалог» коммерцияле булмаган автоном оешмасының Татарстан белән аерым мөнәсәбәтләре бар. Безнең модельне бөтен ил буенча төзегәндә, без күп яктан республика тәҗрибәсенә таянып эш иттек, - дип билгеләп үтте Владимир Табак. - Шуңа күрә минем өчен Казанга килү командировка гына түгел. Бу - безнең уку үзәге булган бердәнбер төбәк, нәкъ менә монда без эксперт киңәшләре үткәрәбез.

Матбугат сәркатибләре һәм коммуникацияләр буенча белгечләр эше мөһим - ул кешеләргә республикада нәрсә булганын һәм аның кайсы якка үсүен яхшырак аңларга мөмкинлек бирә, дип билгеләп үтте Ләйлә Фазлыева. Ул билгеләп үткәнчә, бүген халыкның хакимият органнары алдында нинди бурычлар торуын, ни өчен теге яки бу карарлар кабул ителүен аңлауы бик мөһим һәм кирәк.

Дәүләт хезмәткәрләре, коммуникацияләр буенча белгечләр һәм республика министрлыклары һәм ведомстволары матбугат сәркатибләре «Диалог» һәм «Диалог Регионы» коммерциячел булмаган автоном оешмаларының Рәхмәт хатлары белән билгеләп үтелде.