октябрь, 2023 ел
пәнҗешәмбе

19-20 октябрьдә Иннополиста Иннополис Университеты тарафыннан оештырылган бизнес һәм мәгарифтә цифрлы бәйсезлек турында еллык өченче бөтенроссия форумы Digital Innopolis Days уза. 2021 елдан форум Россиянең цифрлы үсеше стратегиясен тикшерү өчен ИТ-бизнес, фән, дәүләт органнары һәм мәгариф оешмалары вәкилләрен җыя, ул илнең конкурентлыкка сәләтлелеген һәм якланышын арттырачак.

октябрь, 2023 ел
җомга

Иннополис Инновацион үзәгендә Россия Цифрлы үсеш, элемтә һәм массакүләм коммуникацияләр министры урынбасары Андрей Заренин булды. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов озатуында ул «Иннополис» МИЗның А.С.Попов исемендәге технопаркында монда эшләнә торган хәл ителешләрне карады.

октябрь, 2022 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Роман Шәйхетдинов Мәскәүдә эш сәфәрендә, анда ICL Partner Connect форумында катнаша. Чарага Россиянең эре ИТ-компанияләреннән һәм системалы интеграторлардан 300дән артык вәкил җыелды.

июль, 2022 ел
дүшәмбе

Россия Икътисадый үсеш министрлыгы бәяләвенчә, «Иннополис» Татарстан Махсус икътисадый зонасының нәтиҗәлелеге 2021 елда янә 100% тәшкил итте. Ул өченче ел рәттән техник-гамәлгә кертү тибындагы Россиянең иң яхшы махсус икътисадый зоналарының берсе дип таныла.